Залагане в нелицензирани сайтове за спортни залози - санкции?

Дискусия в 'Всичко за Букмейкърите', започната от lamptey, 30 Сеп 2020.

  1. lamptey

    lamptey New Member

    Здравейте колеги,

    Попаднах на следното интервю на председателя на ДКХ от 2012 с гръмкото заглавие:

    Който залага в нелицензиран сайт и не каже на държавата, го грози до 3 г. затвор

    http://old.segabg.com/article.php?id=598041

    На въпрос дали операторът или клиентът ще бъде санкциониран при залози в нелицензиран сайт той отговаря:

    "Операторът ще бъде санкциониран. Но според чл. 327, ал. 3 от НК, "който участва в хазартна игра, устройвана не по установения от закона ред, се наказва с лишаване от свобода до една година или пробация." Ал. 4 казва, че когато деянието по ал. 3 е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба от 500 до 5000 лв. А според ал. 6 "деецът" по ал. 3 не се наказва, ако доброволно съобщи на надлежен орган на властта за извършеното престъпление. Така е по действащия Наказателен кодекс. Така че всеки трябва да си преценява дали да залага."

    Някой от Вас обсъждал ли е тази тема с компетентно лице? Възможно ли е да се прилагат такъв тип санкции?


     
  2. djokando

    djokando Administrator Екип 3mart

    Хмм... интересно . Не знаех че е наказуемо даже , но поне според мен няма как да те осъдят ...

    1. во държавата ако иска да спре достъпа на играчи до такива сайтове може да ги ограчи или задължи операторите да ги ограничат ... Та щом тя не си е свършила работата в тая насока , каква вина имам аз примерно че мога да вляза в сайта и да играя
     

Сподели Страницата